Płyta TOP-AIR®/CLV284 to GWARANCJA DOSKONAŁEJ AKUSTYKI w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. CISZA to żaden luksus, to w naszej technologii standard.

Przez prawie ćwierć wieku klimatyzowaliśmy Afrykę równikową, stosując do budowy kanałów właśnie te materiały i technologię. Jesteśmy jej prekursorami w Polsce.

Wprowadzając do Polski zupełnie nową i praktycznie nieznaną technologię postawiliśmy jednocześnie na najwyższą jakość materiałów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i doskonałej znajomości materiałów branżowych zaproponowaliśmy polskim inwestorom, projektantom i instalatorom materiał najwyższej jakości. Materiał, którego historia sięga połowy lat 60-tych został opracowany w Laboratoriach francuskiego ISOVERU dzięki połączeniu i koordynacji myśli technicznej wielu branż i umiejętności optymalnego wykorzystania możliwości produkcyjnych. Płyta, którą Państwu proponujemy jest produkowana pod nazwą CLIMAVER 284 a my dodaliśmy pierwszy człon nazwy naszej firmy aby materiał był lepiej z nią kojarzony.To dzięki swej niepodważalnej, najwyższej jakości materiał nasz znalazł swe miejsce na najbardziej prestiżowych budowach w Polsce i to już w latach dziewięćdziesiątych. Najlepszym dowodem jakości naszych płyt TOP-AIR®/CLV 284 są wykonane z tego materiału i działające w Polsce instalacje z początku lat 70-tych w okresie „gierkowskim”, między innymi w sieci hoteli „ORBIS”.


Nie ma dla materiału bardziej wiarygodnych referencji niż 40 lat jego eksploatacji.

TOP-AIR®/CLV 284 to płyta z wełny szklanej, pokryta od strony zewnętrznej blachą aluminiową, a od strony wewnętrznej czarnym woalem z włókna szklanego odpornym na wielokrotne czyszczenie. Z płyty tej wykonuje się instalacje kanałowe izolowane termicznie, które są głównym elementem transportu powietrza. Dopuszczane ciśnienie robocze 800 Pa, prędkość do 20 m/s oraz niepalność materiału umożliwia jego szerokie  zastosowanie.


Największe jej zalety to:

  • wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku (firma nasza opracowała specjalny program TOP-AIR® CAD obliczający akustykę w kanałach z wykorzystaniem płyt TOP-AIR®/CLV 284),
  • specjalistyczny czarny woal (high velocity covering)  czyli powierzchnia szybkiego przepływu. Czarny woal specjalnie skonstruowany o oporach porównywalnych do oporów w kanałach blaszanych. Wartość oporów potwierdzona badaniami przez odpowiednie laboratoria.
  • struktura i materiał woalu wytrzymuje wielokrotne czyszczenie, ponad wymagania normy: raz do roku przez 240 lat i raz w miesiącu przez 20 lat (potwierdzone badaniami). UWAGA - taki sam woal wewnętrzny posiadają maty akustyczne do wykładania kanałów blaszanych od początku ich istnienia, można powiedzieć kilkudziesięciu lat. Trwałość woalu mówi więc sama za siebie.
  • niewielki ciężar kanałów z płyt TOP-AIR®/CLV284 (1/3 wagi w stosunku do kanałów  blaszanych) rozwiązuje problem obciążeń konstrukcyjnych zwłaszcza w budynkach remontowanych,
  • kanał już posiada izolację termiczną (0,034 W/mK) co przy stale rosnących kosztach robocizny nie jest bez znaczenia,
  • struktura i materiał jest nieprzyjaznym środowiskiem dla grzybów i bakterii,
  • możliwość wykonywania kanałów na miejscu budowy (szycie na miarę),
  • materiał niehydrofilny (doskonale sprawdza się w instalacjach basenowych)
  • możliwość uruchomienia własnej produkcji kanałów przy niewielkich kosztach inwestycyjnych (specjalistyczne profesjonalne narzędzia i szkolenie)


Bardzo istotne jest to, że koszt instalacji kanałowej wykonanej z płyt TOP-AIR®/CLV 284 nie jest wyższy niż instalacji klasycznej termo-izolowanej z blachy ocynkowanej! Ograniczenie ilości tłumików oraz obniżenie kosztów transportu (przewozimy płyty a nie gotowe kanały) pozwala na wymierne oszczędności. Ze względu na lekkość kanałów, do ich montażu potrzebna jest mniejsza liczba montażystów i jeżeli pozwalają na to wysokości, to zamiast rusztowań wystarczą zwykłe drabiny. Wykonanie instalacji można rozpocząć od zaraz, nie ma w niej bowiem okresu oczekiwania na produkcję. Na budowie można dorobić każdy element i każdą kształtkę.


Nasza lista referencyjna jest ogromna, z wieloma prestiżowymi budynkami. Wśród obiektów zrealizowanych w technologii TOP-AIR® znalazły się m.in.: Studia TVP i ATM, telewizji Puls, sieci kin:, Multikino, Cinema City, Max Film, opery, filharmonie i teatry w Koszalinie, Płocku, Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Opolu itd. Jesteśmy obecni w Szkołach Wyższych, inwestycjach publicznych, dużych fabrykach, biurowcach, szpitalach, halach sportowych, basenach ale i w domach jednorodzinnych.
Mamy nadzieję zagościć również w Państwa projektach.

Galeria Kanałów wentylacyjnych

Wyszukiwarka